CadProfiYüksek Uyumluluk

CADprofi, uluslararası bütün tasarımcılar için yararlı bir araçtır. İngilizce ve Almanca sürümleri bütün dökümantasyonları geçerli dilde beraber sunulmaktadır. Ayrıca, Türkçe versiyon seçildiğinde arayüz tamamen Türkçe olarak gelmekte, sadece ayrıntılar şu an için İngilizce olarak sunulmaktadır. Çok yakın bir zamanda program bütünüyle Türkçe olarak sunulacaktır. CADprofi, GStarCAD üzerinde çalışabildiği gibi, Autocad ve Autocad LT üzerinde de çalışabilmektedir. CADprofi otomatik olarak bilgisayarınıza yüklü CAD sistemini bulur ve gerekli ayarları ona gore yapar. CADprofi kullanılarak yapılan bütün uygulamalar DWG ve DXF uyumlu olduğundan CADprofi içermeyen bilgisayarlar tarafından da sorunsuz bir şekilde açılır.

Kullanım Kolaylığı

CADprofi kullanıcı dostu bir yazılımdır. Sahip olduğu basit kullanıcı arayüzü sayesinde herhangi bir eğitime gerek duyulmadan projelerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Basit ve kullanışlı arayüz sayesinde projelerinizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Birçok evrensel opsiyonlar sayesinden çizimlerinizin oluşumunu otomatikleştirebilirsiniz. Akıllı sembol ekleme ve çıkarma, montaj ve standart parçaları oluşturma veya otomatik olarak spesifikasyonları ekleme yeteneklerinden sadece birkaç örnektir. Isometrik görünüşler ve tanımlar standart yeteneklerdir.

Tam İşlevsellik

CADprofi işlevsel opsiyonlar içerir. Bunlardan bir tanesi, spesifikasyon oluşturucusunu kullanarak bilgileri birçok formatta (csv, xls, xml, rtf, html, pdf, ve diğerleri) alabilmenizdir. Kullanıcı birçok spesifikasyon arasından istediklerini seçebilir. Bir diğer benzersiz özellik ise parametrik nesneler içermesidir: kullanıcı standartlara bağlı kalmadan istediği durumlarda nesnelerin boyutlarını ihtiyaçlarına gore düzenleyebilir. CADprofi' nin açık bir yapısı vardır: kullanıcı kendi kütüphanesini ihtiyaçlarına gore yaratır ve CADprofi içerisinde kullanır. Sistem otomatik numaralandırma (çeşitli stiller dahil) ve önceden tanımlanmış tablolar ve şablonlar içermektedir. Bir çok üreticinin (Viessman, Wilo, Vaillant, Immergas, Flowserve-Gestra, Legrand, Fujitsu, Reflex ve diğerleri) genişletilmiş kütüphaneleri de mevcuttur. Herhangi bir cihaz çeşitli birimlerle (m, cm, mm) resim içerisinde entegre edilebilir. Çeşitli yazıcı stilleri de desteklenmektedir: kullanıcı çeşitli renkleri ve çizgi kalınlıklarını tanımlayabilir. Bütün dialog kutularında yardım fonksiyonu bulunmaktadır.

Yazılımın güncellenmesi online olarak yapılmaktadır. Ayrıca, müşterilere her türlü konuda online olarak destek verilmektedir. Verimliliğinin yanında fiyat olarak da uygun olması firmalar tarafından seçilen ürün haline getirmiştir.

 

Cadprofi - (Elektrik)


Karmaşık elektrik, ışık ve telekomünikasyon tesisatı tasarımını kolaylaştıran parametrik CAD uygulaması.

Elektrik modülü, güç, ışık, düşük voltaj, telekomünikasyon, güvenlik, ve anten tesisatları gibi karmaşık kurulumların tasarımı için kullanılabilir. Yazılım son elektrik standartlara dayalı birkaç bin sembolleri yanı sıra aydınlatma armatürleri, switchgears, ve daha fazlasını içerir. Uygulama kablolama ve kablo kanalları çizimi için kolay bir yol sağlar. En kullanışlı özellikleri arasında elektrik devrelerinin (adresleme) autonumbering ve uygun bir plan ve diyagram editörüdür.

Cadprofi - (HVAC)

Teknik bina ekipmanı tasarımı için parametrik CAD-uygulaması. Tüm tesisat uygulamalarını destekler; ısıtma, havalandırma, klima, borulama ve ducting gibi elemanları ihtiva eder.

HVAC (ısıtma, havalandırma, klima), boru, kanal, sıhhi tesisat, gaz, medikal, yangın güvenliği ve soğutma tesisatlarının tasarımını sağlayan nesnelerin kütüphanesini içerir. İnşaat ve sanayi uygulamaları oluşturmak için kolaylık sağlar. Bu tür planlar ve şemalar, izometrik görünümler, planlar ve kesitler gibi fonksiyonları, kullanıcı karmaşık bir projeyi tasarlarken benzersiz bir kolaylık ve hız ile yapmasını sağlar.


Cadprofi - (Mekanik)

2D Mekanik ve mühendislik projelerinin tasarım kolaylaştıran parametrik CAD uygulaması.

Mekanik modül ; yerel ve uluslararası standartlara dayanan, standart parçalar, çelik parçaları ve diğer çelik ürünleri gibi geniş bir parça ile donatılmıştır. Kütüphane eşanjörler ve diğer cihazların tasarımında kullanılan cıvata, vida, rondela, fındık, eklemler, perçin, Çıtçıt, L-bar, konik kanal çubukları, ve parçaları içerir.

Cadprofi - (Mimari)Mimari proje tasarımı kolaylaştıran parametrik CAD uygulaması.
Mimari modül inşaat planları, kesitler ve yükseklik ve görünümler oluşturmak için kullanılabilir. Uygulamanın kullanışlı fonksiyonları kompozit duvar, mimari boyutlandırma, ve çizim açıklamalarının hızlı oluşturulmasını sağlar ve çizimi kolaylaştırır. Modül; pencere, kapı, mobilya, ve diğer mobilya eşyalarını içeren kapsamlı bir kütüphane ile birlikte geliyor. Benzersiz bir özellik olarak, uygulama acil kaçış planlarını ve yolları tasarlamak için çok büyük kolaylıklar sağlar.
 

Cadprofi - (Full suite)

Cadprofi Full suite bütün CADprofi sürümlerini içeren bir versiyondur.

 


Cadprofi - (CP-Symbols) 

CP-Symbols Cadprofi light uygulaması, ürünün küçültülmüş versiyonudur.

Yazılımın güncellenmesi online olarak yapılmaktadır. Ayrıca, müşterilere her türlü konuda online olarak destek verilmektedir. Verimliliğinin yanında fiyat olarak da uygun olması firmalar tarafından seçilen ürün haline getirmiştir.