Kurumsal e-postalarınız ve dosyalarınız kritik bilgi, iletişim, işlem ve ticari istihbarat içeren bilgi kaynaklarıdır. Bu bilgilerin herhangi bir kısmının kaybolması veya silinmesi şirketinizin ticari saygınlığının zarar görmesine neden olabilir ve şirketinizi yasal yükümlülük altına sokabilir.


Hayati öneme sahip gizli bilgilerin güvenilir ve kolayca yönetilebilir bir ortamda saklandığını bilmek işletmelerin rahat bir nefes almasını sağlar. Bunun yanı sıra, MailInsights® raporları sayesinde, arşivinizden istediğiniz önemli veriyi bulup çıkararak güvenlik ihlalleri, yasal riskler ve verimlilik sorunları gibi potansiyel işletme sorunlarını belirleyebilir ve çözüme kavuşturabilirsiniz.


GFI Archiver e-posta ayarlarınızla sorunsuz bir biçimde çalışır;


GFI Archiver, ayrı bir sunucuda gönderilip alınan tüm e-postaları kopyalamak üzere Microsoft® Exchange, Office 365™, Google Apps™ ve diğer e-posta sunucularıyla paralel bir biçimde çalışır. Bu özellik sayesinde e-posta sunucunuzda yer açarak performansı arttırabilir ve arşiv depolamanızın ölçeklenebilirliğini ve güvenilirliğini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Depolama maliyetleri, birden fazla alıcıya gönderilen bir e-postanın tek bir kopyasını saklayan ve eklentileri sıkıştıran tek seferde depolama (SIS) sayesinde önemli ölçüde azalmaktadır.

Sadece e-posta için olmayan arşivleme:
Dosya Arşivleme Asistanı (FAA) kullanıcıların iş akışına kesintiye uğratmadan şunları yapabilmelerini sağlar: dosya ve klasörlerin paylaşılması; dosyaların makineler arasında otomatik senkronizasyonu; dosyaların merkezi bir arşivde otomatik olarak saklanması ve dosya geçmişinin eksiksiz olarak saklanması. GFI Archiver aynı zamanda e-posta sunucunuzdaki takvim kayıtlarını arşivleyebilir. FAA, üçüncü parti çevrimiçi depolama servislerine ihtiyaç olmadan işletmenizin kendisine ait bir paylaşımlı depolama alanına sahip olmanızı sağlar. Bu sayede dosyalarınız işletmenizden ayrılmaz. FAA işlevleri hakkında daha fazla bilgi almak için www.gfi.com/archiver/filearchiver adresini ziyaret edin.


Yasalara uygunluk ve elektronik keşif konularında yardım;


GFI Archiver’da depolama için zaman aralıkları belirleyerek işletmenizin tüm e-posta ve dosyaları için denetim kaydı özelliği sağlamış olacaksınız. Bu da Sarbanes-Oxley Yasası (SOX), Bilgi Özgürlüğü Yasası (FOIA) ve daha pek çok yasal düzenlemeye uygunluğun sağlanması için gerekli olan şartları karşılamanızı sağlayacaktır. Bu yasalar kapsamında, kamu şirketleri kurum içi kontrol ve denetim kayıtlarının güvenilir olduğunu ve süreçlerinin belgelendirilebilir derecede doğru veri üretebildiğini kanıtlamaları gerekmektedir. Kullanıcılar kendi geçmişlerine istedikleri zaman erişebilirler GFI Archiver’ın kolayca erişilebilir merkezi, artıksız arşivleme çözümü sayesinde Exchange sunucu performansı daha yükseliyor ve kullanıcılar için posta kutusu boyut limiti uygulamasına pek gerek kalmıyor.Integration with Outlook® sayesinde ise kullanıcılar, ofis içinde veya dışındayken, kendi e-posta hesaplarının yanı sıra merkezi depolama alanına da gerçek zamanlı olarak sorunsuz biçimde erişebilirler. E-posta arşivinizdeki verilerden işletmenizle ilgili sorunları belirleyin.

GFI Archiver MailInsights raporlama modülü , e-mail arşivinizden aşağıdaki detaylara ulaşmanıza yardımcı olur:


• E-posta içerikleri üzerinden çalışanların görüşlerini ve performanslarını izleme
• Paylaşımlı depolama alanını uygun olmayan dosyalar için kimin kullandığını görme
• E-postalarda uygun olmayan dil kullananları görebilme
• İş arama şirketlerine ve işe alım yetkililerine e-posta atan kullanıcıları belirleme
• Rakip şirketlere bilgi sızdıran kişileri tespit etme.