ManageEngine Endpoint DLP Plus

Kurumunuzdaki hassas verilerinizin analizini ve takibini yapıp, gerektiğinde veri kayıplarının önüne geçilmesi için önleyici aksiyonlar alabilen yeni Veri Kaybını Önleme (DLP) çözümümüz “ManageEngine Endpoint DLP Plus.”

Endpoint DLP Plus ile;

  • Verilerinizi tarayıp sınıflandırabilirsiniz.
  • Sınıflandırılan verilerinizi denetleyebilirsiniz.
  • Politikalar oluşturarak veri kayıplarını önleyebilirsiniz.
  • E-postalarınızdaki verilerinizin güvenliğini artırabilirsiniz.
  • Veri güvenliği politikalarınızı gözden geçirebileceğiniz raporlar oluşturabilirsiniz.

Gelişmiş veri keşfi

Kuruluş çapında veri görünürlüğü elde edin.

Fikri mülkiyet ve sağlık kayıtları ve finansal hesaplar gibi PII dahil olmak üzere tüm yapılandırılmış ve yapılandırılmamış hassas verilerin konumlarını tam olarak belirlemek için derinlemesine içerik incelemesini otomatik hale getirin.

Sağlam veri sınıflandırma

Tüm dijital varlıkları kontrol altında tutun.

OCR, anahtar kelime arama, parmak izi ve RegEx gibi çeşitli ön tanımlı şablon veya özel mekanizmalar kullanarak hassas verileri birleştirin ve sınıflandırın.

İçeriden gelen tehditlerin proaktif olarak hafifletilmesi

Şüpheli olaylar için sürekli izlemeyi başlatın.

Verilerin ifşa edilmesine yönelik araçları önceden belirlemek için belirli kullanıcı eylemlerini yakından izleyerek veri hırsızlığı girişimlerini derhal durdurun.

Yanlış pozitiflerin hızla çözüme kavuşturulması

Verimlilik ve güvenlik arasında bir denge kurun.

İlke istisnaları için istekler ortaya çıktığında, kullanıcıların nedenlerini gözden geçirin ve geçersiz kılmaya izin vererek veya mevcut bir kuralı değiştirmek için kolay adımları izleyerek hızla aksiyon alın.

Optimum bulut yükleme koruması

Ele geçirme girişimlerini ve kasıtlı olmayan veri sızıntılarını önleyin.

Yalnızca yetkili dosya aktarımlarına veya kritik görev bilgilerinin yüklenmesine imkan vermek için ağınızdaki tarayıcıların ve üçüncü taraf bulut hizmetlerinin kullanımını izleyin.

Güvenli e-posta iş birliği

Veri alışverişinin yalnızca güvenilir etki alanları aracılığıyla gerçekleştiğinden emin olun.

Kurumsal ve Outlook e-posta adresleri aracılığıyla gönderilen hassas e-posta eklerini izleyip kontrol ederek veri sızıntısını veya casusluğu önleyin.

Verimli veri kapsayıcılaştırma

Hassas verilerin dolaşımını güvenilir uygulamalarla sınırlandırın.

Bu uygulamalardan çıkan tüm hassas verilerin otomatik olarak hassas olarak etiketlenmesi ve doğrulanmamış uygulamalara aktarılmasının engellenmesi için seçilen uygulamaları güvenilir olarak belirleyin.

Sıkı cihaz kontrolü

Cihazla ilgili tehdit vektörlerini en aza indirin.

USB ve yardımcı cihazların hassas verileri görüntülemesini veya kopyalamasını kısıtlayın, bununla birlikte kullanıcı rahatlığı için ilgili belgelerin yazdırılmasına bir filigranla etkilendiyse izin verin.

Sezgisel raporlar ve anlık uyarılar

Tüm veri eğilimlerinden ve güvenlik olaylarından haberdar olun.

DLP ilkelerinin etkinliğini artırmaya ve uç noktaların genel siber hijyenini geliştirmeye yardımcı olan eyleme dökülebilir iç görüler elde etmek için kapsamlı denetim verilerinden yararlanın.